Fit snack

Prieš 3 metus persikėliau iš Baltarusijos į Lietuvą ir tapau „meilės emigrante”. Jei kam nors iš jūsų teko pradėti gyvenimą svetimoje šalyje, tai suprasite, kokie iššūkiai laukia persikėlus svetur, bandant rasti savo vietą ir pradėti viską nuo pat pradžių.

Bandžiau suderinti lietuvių kalbos studijas, darbo paiešką ir mažo vaiko auginimą. Visi šie iššūkiai ir gimtinės ilgesys kėlė man didžiulį stresą, kurį aš slopinau saldumynais ir persivalgymu. Taigi prie visų rūpesčių prisidėjo ir kova su viršsvoriu. Jaučiausi pasimetusi, neradau savo kelio, realizacijos.

Mėčiausi nuo vienos srities prie kitos, kol viename iš saviugdos seminarų išgirdau, kad galima mėgautis savo gyvenimu ir veikla darant tik tai, kas tau labiausiai patinka dabar ar patiko vaikystėje, kam negaila savo laisvo laiko ir savaitgalių. Ilgai galvojau, ką galėčiau daryti, tačiau į galvą atėjo tik hobiai ir, atrodo, nereikšmingi dalykai, tokie, kaip mano meilė miškui ir gamtai. Su tuo susiję mano patys gražiausi vaikystės prisiminimai. Pamenu kaip kartu su močiute išeidavome visai dienai uogauti, o kitą dieną uogas perrinkdavome ir virdavome sultis, virtinius, šaldydavome žiemai. Taip pat man labai patinka pakuotės, serviravimas ir visas, kas susiję su gražiu ir skoningu pateikimu.

Vėliau aš susidūriau su dar viena problema. Mūsų dukrelė prastai valgė ir visiškai atsisakė vaisių ir uogų. To pasekmė – chroniška avitaminozė. Tuomet pirmą kartą išbandžiau rankų darbo pastilę ir supratau, kad pastilė yra kaip tik tai, ką aš noriu daryti. Uogos, kūryba ir pakuotės – viskas viename. Be to pamačiau, kaip juodųjų serbentų pastiles valgo mano dukra ir tiesiog negalėjau tuo patikėti.

Suradau visą informaciją apie gaminimą ir ingredientus, sužinojau, kad pastilė gaminama iš šviežių vaisių ir uogų, be cukraus, o džiovinama žemoje temperatūroje (40 laipsnių), kas leidžia išsaugoti visus vitaminus. Taigi man nebeliko jokių abejonių, kad noriu tuo užsiimti. Pradėjus šį mažą, bet labai kūrybišką veiklą, aš tiesiog ištirpau pastilės kvapuose ir skoniuose.

Atsisakiau sintetinių saldumynų, pakeičiau juos pastile, kūryba ir meile savo veiklai. Kas mėnesį tirpstantys mano kilogramai ir tai, kad mano vaikas gauna vitaminų iš ekologiškų uogų ir vaisių, tapo man stipria paskata dalintis savo produktais su draugais ir artimaisiais. 
🍓🍎🍒🥝🍏
Kviečiu ir jus į savo kvapnų ir skanų naminės pastilės ir vaisių traškučių pasaulį.

Su meile, Marina